Nyerő év után bukott nagyot a marakodó Matolcsy-unokatestvérek sörfőzdéje
Jókorát esett tavaly a Pécsi Sörfőzde forgalma.
Jókorát esett tavaly a Pécsi Sörfőzde forgalma.
A jegybankból meglepetésre távozott, meglepetésre lett Orbán gazdasági főtanácsadója, de egyáltalán nem lenne meglepő, ha mindezek után miniszteri poszt várná Nagy Mártont.
A jegybanknál napi-heti szinten foglalkoznak a zöld pénzügyekkel.
Szinte meg sem érzi a magyar gazdaság a környezetében halmozódó konfliktusokat – véli a kormány. Szerinte Magyarország száguld tovább az emelkedő pályán, a költségvetési hiány és az államadósság pedig kiigazítás nélkül is úgyszólván automatikusan csökken.
Az MNB addig folytatja a kamatemelést, amíg vissza nem tér az infláció 3 százalék környékére, ez azonban legkorábban 2024-ben történhet meg – hangzott el a jegybank vezetőinek sajtótájékoztatóján. Matolcsy György arról is beszélt, egy kétéves programról szóló javaslatot adnak át hamarosan a kormánynak.
A jegybankelnök kettéváló világgazdaságot lát, amelyben közvetítők és „átjárók” épülnek ki.
Varga Mihály pénzügyminiszter és Parragh László kamarai elnök is odaszúrt Matolcsy Györgynek, mondván, a jegybank alábecsülte az inflációs kockázatokat. Az MNB-elnök viszont Orbán Viktort cáfolva írta, hogy a magyar gazdaságnak nem sikerült a kanyarban előznie.
Az MNB elnöke egy cikkben idézi vissza saját és Orbán Viktor korábbi szavait.
Matolcsy Ádám nem zárta ki, hogy lakni fog még az ingatlanban.
A jegybankelnök a közösségi médiában érvelt a kriptovaluták ellen.
A kamatemelés és nyomában a forint árfolyamának erősödése rekordméretű veszteségbe viheti a Magyar Nemzeti Bankot, amelynek elnöke eddig a nyereséges működést saját sikereként állította be.
Vajon mekkora lehet a jegybank valós vesztesége, és mit szól majd ehhez a korábbi nyereséges működésért sokszor önmagát fényező jegybankelnök? De legfőképp miből fogja betömni a lyukat?
A tavalyi évet megelőző időszakokban még 250 milliárdos nyereséget tudott felmutatni.
A jegybankelnök havi ötmillió forintot kap, Domokos László márciustól ennél is többet vihet majd haza.
Monetáris szigorítással lehet és kell is megfékezni az inflációt, ahogy azt már az 1970-es évek válságának végén is láttuk – véli a jegybankelnök, aki sok hasonlóságot lát az ötven évvel ezelőtti és a mostani helyzet között.
A Corvinus Egyetem tanára, Deák Dániel szerint kormányváltás esetén nem marad Orbán Viktor kezében a tényleges gazdasági és politikai hatalom. A korábbi tapasztalatok alapján úgy látja, a mostani csúcsoligarchákat leszámítva a többiek azonnal átállnak az új kormány mellé, ám az infláció és az óriási államadósság nehézzé teszi az új kormány dolgát, emiatt nem is várható, hogy 2–3 éven belül elindítson olyan folyamatokat, amelyek esélyt adnak a felemelkedésre.